Įvyko vidinė klaida
Logo Logo
0 00:00

Baseinas ir pirtys

Pirmą kartą įžengus į baseino patalpą nustebina 25 metrų ilgio plaukimo takeliai. Šalimais pirtys: klasikinė, Himalajų druskos ir turkiška. Norėčiau išbandyti pirtį su ritualais. Įsivaizduoju, kad tai pirtis, tik dar stipriau. Šeštadienį – laikas baseine. Puiku, pasirinkimą savaitgalio popietei jau turiu, o dabar…

… pasimėgausiu klasikine pirtimi. Jaučiu, kaip nugara nubėga prakaito srovelė. Atsigaivinu po ledinio vandens šuoru ir neriu į tirštą rūką turkiškoje pirtyje. Pagaliau, pagaliau pasiekiu aksominę pusiausvyrą, kurią jau galiu koncentruoti į energingus rankų mostus, kelis kartus pirmyn atgal judant baseino takeliu. Šviesiai pilkos akmens sienos sutelkia ryžtą veikti ir judėti pirmyn. Juk to šiandien ir tikėjausi nuo pat ryto.

Baseino ir pirčių erdvės lankymas

Baseino ilgis – 25 m;
gylis – 135 cm;
vandens temp. – 28 °C

Saunos temp. – 85–95 °C;
drėgmė ~10 %.

Himalajų druskos pirties temp. – 65–70 °C;
drėgmė – 30–40 %.

Garinės pirties temp. – 45–50 °C;
drėgmė ~95 %

Apsipylimo kambario vandens temp. – 7–10 °C

Sūkurinės vonios vandens temp. – 37 °C

SPA baseinas ir pirtys Vilniuje

Bokšto SPA – vieta, kurioje galite pabėgti nuo kasdienybės, palepinti savo kūną ir mintis.

Baseinų ir pirčių kompleksas Vilniuje

Bokšto SPA baseinas ir pirtys – ne tik padės atpalaiduoti, bet ir pavergs Jus nepriekaištinga estetika. Čia apgalvota kiekviena detalė. Vos tik įžengę į baseino patalpą išvysite 25 metrų ilgio plaukimo takelius. Šalimais pirtys: klasikinė, Himalajų druskos ir turkiška. Baseino erdvėje taip pat rasite apsipylimo lediniu vandeniu kambarį ir sūkurinę vonią. Taigi galėsite išsirinkti labiausiai patinkantį ritualą arba pasimėgauti jais visais. Skubėti čia niekur nereikia, nes visas pasaulio laikas priklauso Jums.

SPA baseinas Vilniuje

Plaukioti baseine ne tik malonu, bet ir naudinga dėl daugelio priežasčių. Užsiimdami tokia fizine veikla Jūs:

  • Treniruojate visą kūną. Plaukiojant dirba visi kūno raumenys, nepriklausomai nuo naudojamos technikos. Padidėja širdies susitraukimų dažnis, tačiau kūnui nesukeliamas stresas. Tonizuojami raumenys, didinama jėga ir ištvermė. Be to, vandenyje kūnas dirba sunkiau. Todėl 30 min. trukmės mankšta baseine atitinka 45 min. mankštą sausumoje.
  • Gerinate bendrą savijautą. Vos 30 min. plaukiojimas tris kartus per savaitę kartu su subalansuota, sveika mityba ir gyvenimo būdu yra vienas geriausių būdų palaikyti gerą tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą.
  • Mažinate įtampą ir atsipalaiduojate. Reguliarus plaukiojimas gali padėti sumažinti streso lygį ir depresiją, taip pat pagerinti miego kokybę.
  • Deginate kalorijas. Plaukiojimas yra vienas efektyviausių būdu deginti kalorijas. Lengvo pasiplaukiojimo metu galima sudeginti daugiau nei 200 kcal vos per pusvalandį.
  • Mažinate ligų riziką. Plaukiodami vos 30 min. per savaitę galite sumažinti širdies ligų, insulto ir 2 tipo diabeto riziką.
  • Palaikote savo kūną. Vanduo palaiko iki 90 proc. kūno svorio. Todėl plaukiojimas gali būti saugi mankštos galimybė žmonėms, sergantiems artritu, patyrusiems sužalojimą, turintiems negalią ar kitų problemų, kurios apsunkina didelio poveikio pratimus. Be to, plaukimas netgi gali padėti sumažinti skausmą arba pagerinti atsigavimą po traumos.
  • Didinate savo energijos lygį. Aktyvumo stoka dažnai lemia energijos trūkumą. 30 min. trukmės plaukimas tris kartus per savaitę gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir taip suteikti daugiau energijos.
  • Mankštinatės be prakaito. Gausus prakaitavimas kai kuriuos žmonės gali atbaidyti nuo sporto. Kad ir kaip intensyviai judėsite, plaukiodami niekada nesijausite suprakaitavę, nes nuolat vėsins aplink esantis vanduo.

Atvykite pas mus – Bokšto SPA baseinas Vilniuje padės visapusiškai pasirūpinti savo kūnu ir įsitikinti plaukiojimo teikiama nauda.

Baseino abonementas Vilniuje

Kartą apsilankius Bokšto SPA, čia norėsis sugrįžti dar ir dar. Todėl esame paruošę ne tik vienkartinio apsilankymo pasiūlymą, bet ir baseino bei pirčių abonementą, į kurį įeina 10 apsilankymų. Tai tobulas pasirinkimas norintiems investuoti į gerą savo, savo artimųjų ar darbuotojų fizinę ir emocinę sveikatą.

Pirčių kompleksas Vilniuje

Buvimas pirtyje, taip pat kaip ir plaukiojimas baseine, naudingas mūsų kūnui. Visų pirma tai puikus atsipalaidavimo būdas. Būnant pirtyje padažnėja širdies ritmas ir išsiplečia kraujagyslės, todėl padidėja kraujo tekėjimas į odą. Tokiu būdu gali pagerėti ir kraujotaka.

Tam, kad išlaikytų kūno temperatūros pusiausvyrą, simpatinė nervų sistema suaktyvėja. Į šį atsaką įsitraukia ir endokrininės liaukos. Kūno reakcija į karštį gali suteikti budrumo ir padidinti atsparumą skausmui, o tai gali suteikti džiaugsmo jausmą. Šiluma atpalaiduoja raumenis, įskaitant veido ir kaklo, kurie būna labiausiai įsitempę po ilgos dienos. Nuostabu tai, kad toks poveikis ilgalaikis ir netgi gali padėti geriau išsimiegoti nakties metu.

Buvimas pirtyje padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir malšinti skausmą. Kai kraujagyslės atsipalaiduoja ir išsiplečia, sustiprėja kraujotaka, todėl gali sumažėti sąnarių įtampa ir raumenų skausmas. Pirtys taip pat gali būti naudingos kenčiantiems nuo lėtinio skausmo ir artrito.

Bokšto SPA pirčių kompleksas Vilniuje – su trimis skirtingomis pirtimis: klasikine, Himalajų druskos ir turkiška. Plačiau apie kiekvieną iš jų pasakojame žemiau tekste.

Klasikinė pirtis (sauna)

Klasikinėje pirtyje arba saunoje naudojamas sausas karštis. Paprastai ji įkaitinama iki 80–90 °C, o drėgmė labai maža (apie 10 %). Reguliariai lankantis saunoje, gali sumažėti insulto, infarkto ir demencijos rizika. Kadangi vien sėdint tokiame karštyje atliekama tam tikra kardiotreniruotė.

Klasikinė pirtis taip pat gali padėti sumažinti skausmą bei raumenų įtampą, pasikrauti energijos ir pagerinti nuotaiką. Ji vienodai tinka visiems odos tipams. Reguliariai lankantis saunoje gali pagerėti odos būklė.

Himalajų druskos pirtis

Joje palaikoma 65–70 °C temperatūra ir 30–40 % drėgmė. Himalajų druskos pirtis pasižymi antibakteriniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Taigi reguliarus lankymasis joje padeda sustiprinti organizmo imuninę sistemą ir gynybinius mechanizmus.

Įrodyta, kad Himalajų druska lengvina kvėpavimą, padeda įveikti nemalonius kvėpavimo sistemos ir sezoninių alergijų simptomus. Be to, ji pasižymi detoksikuojančiu poveikiu, kurį lemia ir neigiami jonai, ir aukšta pirties temperatūra, skatinanti prakaitavimą.

Tyrimais įrodyta, kad Himalajų druskos pirties ore esantys neigiami jonai skatina serotonino, kitaip vadinamo „laimės hormono“, išsiskyrimą organizme. Dėl šios priežasties gali pagerėti nuotaika, sumažėti stresas, suaktyvėti virškinimas ir padidėti energijos lygis. Atsipalaidavimą skatina ir Himalajų druskos kristalų skleidžiama šviesa, taip pat pirtyje tvyranti temperatūra.

Ir tai dar ne viskas. Tokia pirtis taip pat padeda reguliuoti kraujospūdį, gerina kraujo cirkuliaciją ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Be to, tyrimų duomenys rodo, kad Himalajų druska teigiamai veikia hormonų pusiausvyrą organizme. Todėl esant sutrikusiai hormonų veiklai, Himalajų druskos pirtis gali būti viena iš profilaktinių gydymo priemonių.

Ji taip pat skatina odos atsinaujinimą ir jos valymosi funkciją. Todėl manoma, kad tokia pirtis gali būti naudinga žmonėms, susidūrusiems su tokiomis problemomis kaip aknė, egzema, žvynelinė ir odos nudegimai.

Turkiška pirtis Vilniuje

Turkiška pirtis pasižymi žemesne temperatūra ir didele drėgme. Paprastai tai būna apvalus kambarys, kuriame šildomasi ir atsipalaiduojama ant karštų marmuro gultų, padengtų rankšluosčiais. Tikroje turkiškoje pirtyje šyla tik sienos, grindys ir gultai.

Tiktai esant beveik 100 % drėgmei ir 40–50 °C temperatūrai, išgaunamas lengvas garas. Norint palaikyti tinkamą temperatūrą bei drėgmę, sienos ir gultai šlakstomi vandeniu. Todėl turkiškoje pirtyje taip lengva kvėpuoti. Tokia pirtis padeda atsikratyti nuovargio, pasikrauti energijos ir net atjaunėti.

Baseino ir pirčių ritualai – Jūsų ypatingiems potyriams

Jau svajojate, kaip atsipalaiduosite po dienos darbų, o gal planuojate smagų savaitgalio pabėgimą su šeima? Bokšto SPA baseinas ir pirtys leis Jums pasimėgauti kiekviena akimirka. Palepinkite savo kūną ir mintis išskirtine estetika alsuojančioje erdvėje, pačiame Vilniaus senamiestyje.

Įsigykite vienkartinį apsilankymą, baseino ir pirčių abonementą arba dovanų kuponą internetu. Pradžiuginkite save ar sau artimą žmogų ypatingais potyriais.